husqvarna

Na silnici mezi Jihlavou a Žďárem n. S. budou objížďky kvůli opravám

Jihlava 13. března (ČTK) - Mezi Jihlavou a Žďárem nad Sázavou budou od letošního dubna do konce října objížďky kvůli rekonstrukci silnice druhé třídy mezi obcemi Jamné a Stáj. Za úpravy 5,4 kilometru této komunikace kraj zaplatí 161 milionů korun. Z evropského dotačního programu IROP na ně má slíbených 95 milionů korun. O zahájení stavebních prací kraj informoval na svém webu.

Stavbaři budou pracovat na silnici v úseku od napojení na obchvat Jamného po les před vsí Stáj. Od pondělí budou dělat přípravné práce a kácet stromy. Opravovanou část silnice pro dopravu uzavřou 1. dubna. Do konce června budou auta moci přes tento tah přejíždět na křižovatce, která vede z Lipiny do vsi Rybné. Od července bude zavřená celá opravovaná trasa.

Opravovat se bude část silnice II/353, která je součástí páteřní silniční sítě Vysočiny. Vozovka tam je podle kraje v nevyhovujícím technickém stavu a není dost široká. Stavbaři budou také upravovat i křižovatky a sjezdy. Podle dřívějších údajů chtěl kraj s opravami této silnice začít už vloni, ale výběrové řízení se protáhlo kvůli námitkám účastníků, které řešil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Na 39 kilometrech silnice mezi Jihlavou a Žďárem nad Sázavou udělal kraj v minulých letech několik velkých staveb. Obchvaty postavil u obcí Jamné, Bohdalov, Velký Beranov a Nové Veselí.

Kraji Vysočina patří skoro 4600 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Jejich loňské opravy a přestavby stály 1,688 miliardy Kč. V letošním krajském plánu jsou akce přibližně ve stejné hodnotě.