Cime 2 kvartál 2024

Na silnici I/39 u lipenského jezera čeká řidiče od pondělí dopravní omezení

Želnava (Prachaticko) 24. června (ČTK) - Řidiče čeká u lipenského jezera od 27. června omezení na silnici I/39 mezi Želnavou a Záhvozdím. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam začne opravovat asi 4,5 kilometru dlouhý úsek. Provoz pro osobní auta bude kyvadlově, vozidla těžší než 3,5 tuny budou muset po objížďce. Práce za téměř 64 milionů korun bez DPH potrvají do první poloviny října. Novináře o tom informoval Adam Koloušek z českobudějovické pobočky ŘSD.

Stavební úpravy zahrnou výměnu asfaltu, dělníci obnoví odvodnění, vodorovné dopravní značení, upraví krajnice. "Opravovaný úsek vede převážně zalesněným a nezastavěným územím, nicméně součástí stavby je i průtah obcemi Želnava a Slunečná," sdělil Koloušek.

Úsek se bude opravovat po polovinách, provoz bude kyvadlový. Kvůli šířce silnice ale jen pro automobily do 3,5 tuny a vozidla veřejné dopravy. Ostatní auta vážící víc než 3,5 tuny budou muset využít objížďky přes Kájov, Chvalšiny, Prachatice a Volary. Zakázku získala firma Swietelsky stavební.