husqvarna

Na opravované D1 mezi Humpolcem a Koberovicemi bude od pondělí omezený provoz

Humpolec (Pelhřimovsko) 20. srpna (ČTK) - Na opravovaném úseku dálnice D1 mezi Humpolcem na 90. kilometru a Koberovicemi na 81. kilometru bude od pondělí přechodně omezený provoz kvůli změně dopravního značení. Směrem na Brno tam budou auta projíždět jedním jízdním pruhem v pondělí, ve směru na Prahu bude stejné omezení od pondělí do středy. ČTK to dnes sdělila mluvčí krajské policie Dana Čírtková.

Ve směru na Brno budou auta v tomto úseku dálnice jezdit v jednom pruhu v pondělí od 08:00 do 20:00. Směrem na Prahu bude doprava vedená jedním pruhem do středečních 14:00. "Po dobu instalace dopravního značení zajistí zvýšený dohled v tomto omezení policisté z dálničního oddělení Velký Beranov," uvedla mluvčí.

Stavbaři pak budou v tomto úseku pracovat ve středním dělicím pruhu. Auta budou jezdit dvěma pruhy v obou pásech dálnice. Uzavřené budou levé jízdní pruhy, uvedla policie.

Devítikilometrový úsek dálnice mezi Humpolcem a Koberovicemi opravuje firma Eurovia CS. Jde o zakázku za více než miliardu korun. Podle údajů na webu ŘSD by měla být opravená část dálnice zprovozněná letos v září.

Rekonstrukce dálnice mezi Mirošovicemi a Kývalkou u Brna začala v roce 2013. Stavbaři ještě pracují na třech úsecích. Celá D1 by měla být rekonstrukci plně průjezdná počátkem letošního října.