Cime 3 kvartal 2024

Na nábřeží E. Beneše bude kvůli opravě vozovky přerušen provoz.

Praha 5. srpna (ČTK) - Řidiči i cestující v pražské MHD se musí připravit na dopravní komplikace na nábřeží Edvarda Beneše v úseku od Štefánikova k Čechovu mostu. Kvůli opravě vozovky zde bude od soboty 14. srpna přerušen provoz. Práce se dotknou rovněž průjezdnosti Letenského tunelu. Veškeré práce mají být dokončeny do 31. října 2021. Vyplývá to z informací zveřejněných na webu Technické správy komunikací (TSK).

Při stavbě dělníci odfrézují všechny vrstvy vozovky až do hloubky 10 centimetrů. Vyrovnány a opraveny budou obrubníky a upravena bude výška kanalizačních vpustí. Opraveno bude odvodnění vozovky a bude tam nové dopravní značení. TSK nechá opravit také ve vozovce tzv. detekční smyčky pro semafory.

Nejdříve bude zcela uzavřen provoz v Letenském tunelu a po nábřeží neprojedou auta. V provozu zůstane MHD. Tato opatření potrvají do 27. srpna. Řidiči budou muset jezdit po objízdných trasách. Následně bude přerušen i provoz veřejné dopravy. V poslední fázi oprav, která potrvá od 16. do 31. října 2021 bude na nábřeží možné projet pouze ve směru z centra. Při cestě do centra budou muset auta jezdit nadále po objízdných trasách.