Cime 2 kvartál 2024

Na estakádě Olomouce začaly opravy kilometrového úseku, omezí dopravu

Olomouc 9. října (ČTK) - V Olomouci dnes ráno začaly přípravy na opravu zhruba kilometrového úseku estakády silnice I/35 v Tovární a Velkomoravské ulici. Provoz na jednom z nejvytíženějších dopravních tahů ve městě zůstal zachován, dělníci však již dopoledne dopravu na čtyřproudé silnici v obou směrech omezili dopravním značením na jeden jízdní pruh, zjistila ČTK. Opravy se dotknou i výjezdových a nájezdových ramp, uzavřené sjezdy či výjezdy nahradí objízdná trasa, informoval Miroslav Mazal z olomouckého pracoviště Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Komplikace se dají očekávat v dopravě především v pracovních dnech v dopravních špičkách.

První etapa opravy estakády zahrnuje zhruba kilometrový úsek mezi hodolanským mostem a prodejnou Baumax. Uzavřené sjezdy či výjezdy nahrazuje ode dneška obousměrná objízdná trasa olomouckými ulicemi Jeremenkova, Kosmonautů a Wittgensteinova. "Dříve avizovaná rekonstrukce povrchu ulic Tovární a Velkomoravská potrvá v letošní fázi do první poloviny listopadu, příští rok na jaře budou dělníci pokračovat," uvedl Mazal.

Podle zástupců ŘSD opravované části frekventované komunikace vykazují trhliny, vyjeté koleje, výtluky a hloubkovou korozi. Z osmi nabídek stavebních firem na tuto zakázku byla v tendru vybrána společnost Kareta, která zajistí výměnu asfaltu hlavní trasy i sjezdových či výjezdových ramen silnice I/35. Zakázka je za 26,8 milionu korun.

I přes zachování provozu na opravované estakádě lze počítat kvůli zúžení dopravy do jednoho jízdního pruhu s kolonami. Počítat by s nimi měli řidiči především v dopravních špičkách a to již od pondělka. Po čtyřproudém průtahu městem denně projedou desítky tisíc vozidel.