Cime 3 kvartal 2024

Na dopravní tepně v Olomouci bude instalován nový tlumič nárazu

Olomouc 17. dubna (ČTK) - Stavební firma by měla příští týden zahájit instalaci nového tlumiče nárazu a svodidel na odbočce z hlavního silničním tahu I/35 v Tovární ulici v Olomouci. Kvůli opravě může být na této dopravní tepně krátkodobě omezen provoz. Oprava bude stát zhruba 700.000 korun a zvýší bezpečnost provozu na této silnici, po které denně projede i více než 34.000 automobilů. ČTK to sdělil mluvčí olomouckého pracoviště Ředitelství silnic a dálnic ČR Miroslav Mazal.

Plastový indikátor na silnici I/35 u odbočky k hlavnímu nádraží byl zničen při dopraví nehodě. Nyní jej nahradí kovový tlumič nárazu doplněný novými svodidly instalovanými na levou stranu výjezdové silnice ve směru k Regionálnímu centru Olomouc u hlavního nádraží. "Součástí montáže moderního tlumiče nárazu bude i provedení železobetonové základové desky pod deformovatelnou konstrukci, proto se oprava neobejde bez lokálních terénních úprav," uvedl Mazal.

Zahájení opravy je plánováno na příští týden. "Bylo potřeba zvolit termín stabilnějšího počasí. V tuto chvíli se předpokládá začátek prací v úterý a realizace bude dokončena přibližně do dvou měsíců. Během rekonstrukce doprava do centra města povede dvěma standardními pruhy Tovární ulice, při složitějších činnostech, jako jsou terénní úpravy či betonáž, může být krátkodobě uzavřen pravý pruh s ponecháním provozu v pruhu levém," dodal Mazal.