husqvarna

Na dálnici D7 u Slaného bude nová odpočívka se 61 parkovacími místy

Slaný (Kladensko) 18. října (ČTK) - Na dálnici D7 u Slaného na Kladensku, konkrétně u části Netovice, bude nová odpočívka se 61 parkovacími místy. Stavba začne po dobudování úseku dálnice Knovíz - Slaný-západ, které má začít v roce 2024 a skončit o tři roky později. Nyní vede v úseku silnice I/7. Pro odpočívku nyní Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získalo územní rozhodnutí, které předchází stavebnímu povolení, informoval dnes ČTK Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Odpočívka na levé straně dálnice, tedy ve směru na Prahu, má vzniknout poblíž čerpací stanice pohonných hmot. "Mimo tohoto objektu bude součástí odpočívky kontrolní stanoviště policie nebo dětské hřiště začleněné do relaxační zóny se zelení a mobiliářem v podobě lavic se stoly a odpadkových košů," popsal Buček. Ze 61 míst bude 16 určeno pro těžká nákladní vozidla. Počítá se s veřejným osvětlením a přípravou instalace kamerového systému a systému organizace parkování.

Též ve směru na Chomutov nechá ŘSD v novém úseku D7 postavit odpočívku. V tomto případě bude přímo součástí stavby dálnice. ŘSD by v nejbližších týdnech mělo podat žádost o vydání stavebního povolení pro připravovaný úsek dálnice. "Probíhá příprava k získání potřebných práv vlastníků dotčených pozemků, příprava pyrotechnického i záchranného archeologického výzkumu," doplnil Buček.