husqvarna

Na D1 mezi exity 168 a 178 bude od čtvrtka do soboty víc omezená doprava

Brno 25. srpna (ČTK) - Na dálnici D1 mezi exitem 168 Devět křížů a 178 Ostrovačice čeká řidiče od čtvrtka do soboty výraznější omezení. Nyní se kvůli opravám jezdí po jedné straně dálnice ve dvou zúžených pruzích v obou směrech, od čtvrtečního večera do pátečního rána bude otevřený jen jeden zúžený pruh na Prahu, celou sobotu pak jediný zúžený pruh na Brno. ČTK to řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Důvodem je převedení dopravy na obě strany dálnice.

Od neděle by se mělo jezdit po obou stranách dálnice ve dvou pruzích s tím, že budou vedené po krajnici a pravém pruhu, protože se ještě bude pracovat na dělicím pásu a částečně v levých pruzích.

Desetikilometrový úsek na Brněnsku je jedním z posledních modernizovaných úseků D1.

Nyní se na jedné straně dálnice pracuje a je neprůjezdný a na druhé straně jsou čtyři zúžené pruhy - dva vedou na Prahu a dva na Brno. To se má o víkendu změnit, aby na každé straně dálnice byly dva průjezdné pruhy, na jedné straně na Prahu a druhé na Brno.

"Směry převedeme na správnou polovinu, ale k tomu je potřeba vyzvednout všechna mobilní svodidla a podobně. Budeme ale pracovat i přes noc, abychom omezili dopravu co nejméně," uvedl Rýdl.

Od čtvrtka od 19:00 do pátku 8:00 proto řidiči na Prahu pojedou pouze jedním pruhem. V sobotu od 0:00 do 24:00 se situace obrátí a jeden pruh povede na Brno. Lze tak očekávat zdržení a kolony. V neděli už by se mělo jezdit na obou stranách dálnice, přesto tam bude omezení na rychlost 80 km/hod. Pojede se po krajnici a pravým jízdním pruhem s ohledem na práce ve středovém pruhu. Úsek by se měl otevřít bez omezení v říjnu. Na dálnici zbývají poslední tři modernizované úseky. Jeden by se měl otevřít v září, poslední dva včetně toho u Ostrovačic v říjnu.

Komplikace a kolony působilo začátkem týdne zúžení na D1 mezi Humpolcem a Koberovicemi. V opravovaném úseku mezi Humpolcem na 90. kilometru a Koberovicemi na 81. kilometru přestavovali silničáři od pondělního rána dopravní značení. Kolony měřily i přes deset kilometrů.

Dálnice D1 je nejstarší a nejdelší českou dálnicí, v některých úsecích i nejvytíženější a nejnebezpečnější a nyní také vinou častých oprav a mnohaleté modernizace nejpomalejší.