Cime 2 kvartál 2024

Na D1 budou od pátku stavbaři i mezi Humpolcem a V. Jeníkovem

Humpolec (Pelhřimovsko) 11. března (ČTK) - Na dálnici D1 budou stavbaři od pátku dokončovat opravy v úseku mezi Humpolcem na Pehřimovsku a Větrným Jeníkovem na Jihlavsku. Kvůli osazování dopravního značení tam bude během víkendu doprava v obou směrech zúžena do jednoho jízdního pruhu. Následně budou auta na Prahu i na Brno jezdit dvěma jízdními pruhy. ČTK to dnes sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký.

Pracovníci budou v tomto opravovaném úseku D1 dokončovat práce ve středním dělicím pásu mezi kilometry 91 a 98. Uzavřené kvůli tomu budou rychlé jízdní pruhy. "Práce potrvají do druhé poloviny dubna. Poté bude realizováno již pouze lokální omezení v blízkosti budovaného ekoduktu okolo kilometru 95," uvedl Studecký.

Na D1 v Kraji Vysočina se už dělníci po zimní přestávce tento měsíc vrátili na opravovaný úsek mezi Koberovicemi a Humpolcem na Pelhřimovsku, který je mezi 81. a 90. kilometrem dálnice. Mezi Velkým Beranovem na 119. kilometru a Měřínem na 134 kilometru by měly být stavební práce podle mluvčího obnovené koncem března.

Modernizace D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou začala v roce 2013, skončit by měla letos v říjnu. V tomto roce zbývá rekonstruovat necelých 50 kilometrů dálnice.