Cime 2 kvartál 2024

Na D1 brzy začnou uzavírky, Havlíček představí harmonogram prací

Praha 21. února (ČTK) - V příštích dnech budou obnoveny práce na opravě dálnice D1. Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) dnes spolu se silničáři představí detailní harmonogram oprav páteřní dálnice pro letošní rok. Rekonstrukce by během roku měla pokračovat na sedmi úsecích a silničáři chtějí letos zprovoznit 37 kilometrů opravené dálnice. Kompletně hotovo má být podle současných plánů na konci příštího roku.

První menší uzavírka bude platit už od soboty. Doprava bude lokálně omezena na menších částech úseku mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi. Na zásadnější omezení dopravy se řidiči budou muset připravit od 6. března, kdy začnou opravy jízdní pásů na úsecích Mirošovice-Hvězdonice a na obchvatu Velkého Meziříčí.

Opravy letos bude pokračovat na všech dosud nedokončených úsecích. Do konce roku by práce měly skončit na úsecích Mirošovice-Hvězdonice, Soutice-Loket, Humpolec-Větrný Jeníkov a obchvatu Velkého Meziříčí. Poslední tři úseky plánují silničáři otevřít v příštím roce.

Opravy D1 jsou rozděleny do 20 úseků, 13 z nich je dokončeno. Kompletní rekonstrukce D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou začala v roce 2013. Dosud je hotovo 90 kilometrů. Opravy měly být původně dokončeny už letos, práce ale nabraly zpoždění.