Komatsu potřebu bagr

Na chátrající mosty u Stružné nad silnicí I/6 umístí ŘSD ochranné sítě

Stružná (Karlovarsko) 17. listopadu (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo dnes u Stružné na Karlovarsku s instalací ochranných sítí na dvou mostech, které vedou nad silnicí I/6. Sítě dělníci umístí nad jízdními pruhy, aby se zabránilo odpadávání úlomků na frekventovanou silnici. Provoz na hlavním tahu mezi Karlovými Vary a Prahou na území Karlovarského kraje řídí semafory. Práce potrvají do 20. listopadu, informovala dnes ČTK Dana Zikešová z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Oba nevyužívané mosty, které jsou v havarijním stavu, nemají vlastníky.

Dělníci dnes začali osazovat záchytnou sítí první most směrem od Karlových Varů. Jeho železobetonová konstrukce je ve velmi špatném stavu, v minulosti z ní pár kusů betonu odpadlo. Záchranná síť uchycená ocelovými lany má podle stavbyvedoucího Michala Hnátíka životnost osm až deset let podle klimatických podmínek. "Zachytí zhruba půl tuny na metr čtvereční," uvedl. ŘSD za zasíťování zaplatí 360.000 korun bez DPH.

Řidiči místem po dobu prací projedou pouze jedním z celkových tří pruhů. Provoz je na místě řízen kyvadlově semafory. Úsek bude spuštěn do plného provozu v neděli 20. listopadu.

ŘSD stav chátrajících mostů monitoruje, protože vedou nad silnicí první třídy, která do jeho správy spadá. K jejich vlastnictví se ale nehlásí, stejně jako obec ani nikdo další. Karlovarský magistrát oslovil potenciální vlastníky s tím, že je nutná jejich oprava či demolice. Nikdo ale nemá podle nich mosty v evidenci. Vedení Stružné, která má mosty v katastrálním území, nechalo na pokyn magistrátu alespoň jeden z nich zcela uzavřít. Majitele tak má určit až soud.