husqvarna

Motoristy čeká u Hřenska omezení kvůli opravě mostu přes strž

Hřensko (Děčínsko) (ČTK) - Motoristy čeká u Hřenska na Děčínsku dopravní omezení na silnici I/62 kvůli opravě mostu přes strž. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam pracuje na rozšíření komunikace. Provoz je řízen kyvadlově pomocí semaforů. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí státního podniku Dana Zikešová.

Nosná konstrukce mostu je ve špatném technickému stavu a stavbaři ji odstraní. Zůstanou jen původní kamenné opěry, které rozšíří železobetonová část. Konstrukci doplní úložné prahy. "Nosná konstrukce bude tvořena železobetonovou deskou uloženou na vrubových kloubech," uvedla Zikešová.

Z komunikace v přibližné délce 20 metrů silničáři odstraní staré asfaltové vrstvy a nahradí je novými. Na mostě je navržena třívrstvá vozovka. Opravu za 3,5 milionu korun bez daně provádí společnost Vodohospodářské stavby. Stavební práce mají skončit letos v říjnu.

Silnice vede z Děčína do Hřenska a dál do Německa. Kromě místních ji hojně využívají turisté jedoucí do národního parku České Švýcarsko. V minulosti byla uzavřená kvůli sesuvu skalních masivů.