husqvarna

Motoristé budou moci od pátku využívat novou okružní křižovatku ve Zlíně

Zlín 29. září (ČTK) - Novou okružní křižovatku zlínských ulic Vodní, Bartošova a Trávník budou moci od pátku využívat motoristé. V tomto exponovaném prostoru v centru Zlína skončí čtyřměsíční úplná uzavírka, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer. Na původní trasu se vrátí také autobusová linka MHD číslo 38.

Okružní křižovatka ještě není zcela dokončená, dostává se do předčasného užívání pro silniční provoz. "Na průjezd stavbou bude řidiče upozorňovat svislé přechodné dopravní značení. Chodci budou tuto stavbu ještě nějaký čas obcházet jako dosud oklikou přes okraj parku a průchodem pod silničním násypem na západním okraji Vodní ulice. Předpokládá se, že až do konce listopadu bude stavební firma dále pracovat na likvidaci provizorní panelové vozovky, na výstavbě chodníků, terénních úpravách a výsadbě stromů," uvedl mluvčí. Termín dokončení celé stavby je 30. listopadu.

"Zprovoznění křižovatky Vodní pro silniční provoz považuji za velmi důležité, aby se zlepšila složitá dopravní situace v centru Zlína. Úplná uzavírka Vodní nám dopravu značně komplikovala, bylo to však nezbytné pro realizaci stavby. Doprava v této části města bude nyní určitě plynulejší a okružní křižovatka pro řidiče bezpečnější než dřívější přímé křížení ulic," uvedl radní Michal Čížek (ANO).

Díky zprůjezdnění nové okružní křižovatky se linka 38 vrátí na svou původní trasu. "Autobusy linky 38 budou opět jezdit, jak byli cestující zvyklí v minulosti, a podle jízdního řádu, který na lince dříve platil. To znamená, že zastávka Vodní se vrací na své standardní stanoviště ve Vodní ulici. Přestane fungovat provizorní zastávka Výletní a linka 38 už nebude zastavovat ani na zastávce Čepkov, jak si to vynucovala objízdná trasa. Spojení mezi Baťovou nemocnicí a továrním areálem bude tedy pro cestující rychlejší než v době výluky," uvedl vedoucí dispečer Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Jan Tesař.