Komatsu potřebu bagr

Most vybuduje prostor pro začínající podnikatele v pasáži U Lva

Most 16. května (ČTK) - Most vybuduje prostor pro začínající podnikatele. Takzvané coworkingové centrum bude v pasáži U Lva. Vybaveno bude kancelářským nábytkem, kuchyňkou a technikou, kterou budou moci lidé využít pro práci i odpočinek. Náklady na vznik centra odhadla radnice na 2,5 milionu korun. ČTK to řekl primátor Jan Paparega (ProMOST).

Prostor v pasáži poblíž magistrátu se nyní nevyužívá. "Coworkingová centra jsou trendem posledních letech. Nechtěli jsme zůstat stranou, v rámci strategie rozvoje města jsme hledali vhodné prostory, které jsme našli poblíž radnice," uvedl primátor. Město teď vyhlásilo zakázku na dodavatele úprav prostoru.

K dispozici budou mít podnikatelé centrum zřejmě od srpna. Konat by se tam mohly přednášky a vzdělávací akce. V centru bude kromě nábytku také počítačová síť s internetovým připojením a sdílená síťová tiskárna. Součástí centra bude vybavená kuchyňka, sociální zařízení, místo pro odpočinek a jednací místnost s projektorem.

Sdílené kanceláře jsou už k dispozici zájemcům v Ústí nad Labem v prostorách, které spravuje Inovační centrum Ústeckého kraje. Pobočka je také v Žatci. Cílem je nabídnout zázemí, kde se budou moci potkávat podobně smýšlející lidé, kteří chtějí rozvíjet své nápady, sdílet zkušenosti a inspirovat se navzájem. Prostor pro začínající podnikatele, studenty a další kreativní lidi má v plánu vytvořit také Chomutov, a to v bývalém kině Praha.