Most u Brandýsa byl zbourán, na D10 se po uzavírce vrátil provoz

Brandýs n.L. (u Prahy) 25. března (ČTK) - Na dálnici D10 u Brandýsa nad Labem nedaleko Prahy byl po nočním bourání mostu obnoven provoz. Auta kvůli odstraňování poloviny mostu jezdila po objížďkách od sobotních 19:00. Na dálnici se v obou směrech vrátila dnes kolem 09:00. ČTK o tom informovala mluvčí stavební společnosti Eurovia CS Iveta Štočková.

"Bourací práce proběhly bez problémů. V tuto chvíli začínáme postupně pouštět provoz," sdělila ČTK Štočková krátce po 09:00.

Dělníci v noci strhli druhou polovinu starého mostu přes dálnici u Brandýsa nad Labem směrem na Mladou Boleslav. Před týdnem pak zdemolovali první část. Místo zbouraného mostu stavbaři postaví nový širší.

Minulý i tento týden byla nejprve doprava na D10 svedena do jednoho pruhu a stavbaři na místě chystali techniku. V 19:00 byla dálnice uzavřena a začaly bourací práce, které trvaly do rána. Neprůjezdný byl kvůli tomu v obou směrech úsek mezi 10. a 14. kilometrem, objízdné trasy vedly přes okolní exity na Brandýs a Starou Boleslav.

Stavba slouží jako jedna z mimoúrovňových křižovatek na dálnici pro sjezd do Brandýsa nad Labem či na opačnou stranu směrem k Zápům. Podle Středočeského kraje, který je investorem, bude nový most stát 54,1 milionu korun. Náklady z větší části pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.