Komatsu potřebu bagr

Most přes Lužickou Nisu v Jablonci hrozil zřícením, nahradí ho proto nový

Jablonec nad Nisou 19. srpna (ČTK) - Most přes Lužickou Nisu v ulici Pionýrů v Jablonci nad Nisou hrozil zřícením, nahradí ho proto nový - betonový. Rekonstrukce mostu přijde na necelých 2,7 milionu korun, hotovo by mělo být do konce listopadu letošního roku, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Jana Fričová.

Poslední prohlídka ukázala, že mostní konstrukce je v havarijním stavu a hrozí zřícení některých částí. Proto bylo nezbytné most uzavřít a zahájit rekonstrukci. "Dosavadní nosnou konstrukci ze železobetonové desky s šesti ocelovými vložkami nahradí nová z šesti rámových prefabrikátů. Most s novým ocelovým zábradlím bude čtyři metry široký a sedm metrů dlouhý," doplnila mluvčí radnice.

"Stavbu zajistí litoměřická stavební společnost, která má za uplynulých deset let na svém kontě několik dalších úspěšných rekonstrukcí jabloneckých mostů – například v ulicích Stará Pražská, Tyršova stezka, Luční, Jánská, Pod Vodárnou, Lidická, Na Můstku či propustek v ulici Vyšehradská," řekl náměstek primátora Milan Kouřil (ANO).

Oprava mostu v ulici Pionýrů není ale jedinou podobnou opravou ve městě, za opravy ulic a chodníků letos v Jablonci nad Nisou utratí 32 milionů korun. "V těchto dnech jsou už dokončené vozovky v částech ulic Jahodová, Borůvková a Polední. Dokončená je také další etapa chodníku kolem státní silnice v ulicích Prosečská a Mechová," řekl vedoucí správy komunikací města Martin Černý. Po pokládce nového plynovodu je už opravená i Uhelná ulice a po kanalizaci Skalka.

V současné době se podle Černého pracuje na opravě vozovky v Zelené ulici, kde se také pokládal nový plynovod. Do konce roku by se oprav měly dočkat také ulice Mšenská, Lučanská, Pod Kynastem, Třeboňská, Josefa Suka a Podlesí. V plánu jsou také opravy chodníků v ulicích 5. května, 28. října a Prosečské. Na dokončení čekají schodiště v Rychnovské a Dělnické, Na Úbočí a Na Hranici. "Snažíme se v rámci finančních prostředků postupně odstraňovat havarijní stavy komunikací," dodal Černý.