Cime 2 kvartál 2024

Most přes Kopřivničku v Kopřivnici čeká rekonstrukce, řidiče objížďky

Kopřivnice (Novojičínsko) (ČTK) - Most přes říčku Kopřivničku v ulici Kpt. Jaroše v Kopřivnici na Novojičínsku čeká kompletní rekonstrukce za 5,8 milionu korun. Řidiči budou muset zhruba čtyři měsíce jezdit objížďkami. Odkloněna bude i cyklotrasa, pro chodce bude připravena provizorní lávka. ČTK to řekla mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.

"Hlavním důvodem rekonstrukce je zatékání do nosné konstrukce mostu, což způsobuje degradaci betonu a korozi mostní výztuže. V rámci projektu bude odstraněn celý svršek mostu a nahrazen novým," uvedla Macháčková. Součástí stavby bude obnova zpomalovacího retardéru před mostem. Kvůli opravě mostu musí být pokáceny tři vzrostlé stromy.

Přípravné práce začnou 10. července, omezení dopravy přijdou o týden později. "V pondělí 10. července předáme staveniště,," uvedl Adam Ondrašík z odboru majetku města. Uzavřený bude podle něj chodník na straně domu dětí a mládeže, začne se budovat lávka a přeložky sítí. Úplná uzavírka začne v pondělí 17. července. Stavba má trvat maximálně 135 dní, hotová by tedy měla být v říjnu.

Pokud by radnice chtěla v ulici zachovat kyvadlový provoz, trvala by podle Ondrašíka stavba déle než půl roku. "Proto jsme zvolili raději tuto rychlejší variantu," uvedl Ondrašík. Objízdné trasy pro auta povedou ulicemi Husovou, Záhumenní a Štefánikovou, cyklotrasa bude odkloněna do Dukelské ulice.