husqvarna

Most potřetí vyhlašuje veřejnou soutěž na opravu kulturního domu Repre

Most (ČTK) - Most potřetí vyhlašuje výběrové řízení na rekonstrukci kulturního domu Repre. Do soutěže město zapracovalo připomínky Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který předchozí tendr zrušil. Termín stavby se zpozdí o zhruba pět měsíců. Řekl to primátor Marek Hrvol (ProMOST). Na opravu má Most přislíbené dotace 360 milionů korun, celkové náklady jsou kolem miliardy korun.

"Rozhodli jsme si, že nebudeme dávat odpor proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, protože by nás to stálo více času než vyhlášení nové soutěže," řekl ČTK Hrvol. Město podle něj dělá všechno pro to, aby co nejrychleji našlo zhotovitele a mohlo uskutečnit největší investici v novodobé historii. "Některé dotace jsou navázány na termín dokončení a navíc je to ostuda uprostřed města," uvedl primátor.

Do zadávacího řízení město zapracovalo všechny připomínky antimonopolního úřadu, který vytýkal radnici diskriminační podmínky. "Nepřiměřené referenční požadavky omezovaly okruh uchazečů," řekl ČTK mluvčí Úřadu pro ochranu veřejné soutěže (ÚOHS) Martin Švanda.

Lhůta pro podání nabídek je 31. října. Nejvýznamnějším kritériem při výběru zhotovitele je cena a dále také termín realizace. "Snažíme se motivovat uchazeče, za realizaci před termínem daným projektem jsou body navíc. To jsme měli už v předchozím tendru, nicméně ani jeden z pěti uchazečů to nenabídl," uvedl Hrvol. Jednu dotaci má město přislíbenou z Integrovaného regionálního operačního programu a druhou z Národního plánu obnovy. První výběrové řízení město zrušilo kvůli vysoké nabídkové ceně. V druhém výběrovém řízení nabídly firmy podle primátora akceptovatelné částky za realizaci.

Objekt je v současnosti zakonzervovaný. Poslední městský ples se v něm uskutečnil v roce 2019. Kulturní dům Repre stojí v centru Mostu u hlavní třídy Budovatelů, hned vedle magistrátu. Město v roce 2010 prodalo objekt za 28 milionů korun. Rozhodčí soud v roce 2015 označil kupní smlouvu za neplatnou a za vlastníka označil Most. Na objekt byl v minulosti vydán demoliční výměr. Do Repre se přestěhuje městská knihovna.