Cime 3 kvartal 2024

Most na silnici I/56 u Makra v Ostravě-Hrabové se bude až do října opravovat

Ostrava 27. dubna (ČTK) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájí v pondělí opravu mostu na silnici I/56 u Makra v Ostravě-Hrabové. Řidiči tam budou muset počítat až do října s dopravním omezením. Stav mostu se zhoršuje, jeho oprava přijde bez DPH na 11,4 milionu korun. ČTK to dnes sdělil mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

"Přemostění v Místecké ulici u zdejšího Makra vykazuje známky stárnutí, objektivní diagnostikou byl potvrzen zhoršující se stavebně technický stav konstrukce, kterou včas opraví firma IDS - Inženýrské a dopravní stavby Olomouc," uvedl Mazal.

Místecká ulice čili silnice I/56 je jednou z nevytíženějších silnic v krajském městě. Z Ostravy pokračuje do Frýdku-Místku jako dálnice D56.

První dva týdny budou stavbaři za provozu na silnici I/56 budovat přejezdy středního dělícího pásu. V další etapě, která potrvá do půlky srpna, se bude opravovat část mostu ve směru do Ostravy. Doprava bude převedena na protější část silnice a výjezdové rampy ve směru do Ostravy budou uzavřeny. Od srpna do konce října se pak bude opravovat druhá strana mostu, doprava bude převedena na opačnou stranu a uzavřena bude sjezdová rampa ve směru na Frýdek-Místek.

"Doprava pod mostem bude většinu času beze změny, předpokládáme pouze drobné zúžení a při provádění sanací spodní stavby zvažujeme použití semaforů," uvedl Mazal.