Komatsu potřebu bagr

Most dá letos na výkup bytů v sociálně vyloučených lokalitách 20 milionů korun

Most (ČTK) - Most pokračuje ve výkupu bytů v sociálně vyloučených lokalitách. Radní schválili uvolnění dvaceti milionů korun na tento účel z letošního rozpočtu. Novinářům to dnes řekl primátor Marek Hrvol (ProMOST). I s částkou pro letošní rok tak město do výkupu bytových jednotek dalo sto milionů korun.

"Výkup bytů je součástí opatření v sociální problematice, chceme v tom pokračovat. Máme tak možnost ovlivnit složení nájemníků v bytech," uvedl primátor. Město před zhruba 15 lety privatizovalo městský bytový fond, ponechalo si byty na sídlišti Chanov, které obývají především Romové, a několik dalších bytů na různých místech ve městě. "Byla to chyba," řekl dnes primátor.

Loni vykoupilo město 37 bytových jednotek na třídě Budovatelů, v ulici M. G. Dobnera a dalších celkově za 44,8 milionu korun. Výkup realizuje městská společnost Mostecká bytová. Za peníze byty vykoupí a provede základní údržbu v podobě výmalby, případně výměny podlahy. Zdemolované byty nekupuje. Nabízet mohou lidé byty prázdné i ty, ve kterých žijí nájemníci. "Pro ty prázdné se pak hledají nájemníci. Zájem máme o ty slušné. Je pro nás lepší mít několik měsíců byt prázdný, než v něm mít osoby, které svým chováním obtěžují okolí," uvedl Hrvol.

Podle informací radních se nyní objevila na trhu nabídka soukromníka na prodej celkem 160 bytů ve městě. "Chceme se s touto nabídkou seznámit," řekl primátor. Cílem města je podle něj omezit spekulace na trhu s nemovitostmi.