husqvarna

Mořkov na Novojičínsku chystá rekonstrukci Podhorské chalupy v rekreačním areálu

Mořkov (Novojičínsko) 2. května (ČTK) - Obec Mořkov na Novojičínsku se letos chystá zahájit rekonstrukci Podhorské chalupy v místním rekreačním areálu. Budova z roku 1960 je v dezolátním stavu, po opravě bude sloužit jako restaurace nejen pro návštěvníky koupaliště. Obec na její rekonstrukci získala dotaci 10,8 milionu korun. ČTK to řekla mořkovská starostka Ivana Váňová (KDU-ČSL).

Budova podle ní původně byla postavena jako zázemí pro převlékání dělníků, kteří stavěli koupaliště. "Nám se podařilo tuto budovu prohlásit za brownfield a získali jsme z ministerstva průmyslu a obchodu 10,8 milionu dotaci, takže se v letošním roce pustíme do její rekonstrukce. Ta budova je velmi významná pro fungování koupaliště a kempu, protože tvoří zázemí pro rekreanty. Bude v ní restaurace, která bude sloužit nejen rekreantům v době sezony, kdy se jezdí na dovolenou, ale i celoročně bude sloužit všem, například k různým oslavám, k večírkům, k firemním akcím a podobně," řekla Váňová.

Areál koupaliště obec postupně zvelebuje. "Máme tam jednu takovou vychytávku, kdy v loňském roce jsme otevřeli vyhřívané dětské brouzdaliště. Takže máme tam opravdu krásný areál pro rodiny s dětmi i pro všechny věkové kategorie, kdy tam lidé chodí v létě trávit svůj volný čas ze širokého okolí, ať už jsou to lidé třeba z Nového Jičína, z Frenštátu pod Radhoštěm nebo třeba i z Valašského Meziříčí," řekla starostka.

Mořkov má letos v plánu ještě jednu významnou investici. "Právě teď probíhá výběrové řízení na zhotovitele. Plánujeme zateplit společenský dům a tím zvýšit energetické úspory v té budově," řekla Váňová. Úpravy přijdou na více než 20 milionů korun. "Výstavba buď začne ještě letos na podzim nebo brzy zjara příštího roku," řekla starostka.