Cime 3 kvartal 2024

Moravská Třebová zbourá tržnici, bude místo ní parkoviště

Moravská Třebová (Svitavsko) 13. července (ČTK) - Město Moravská Třebová na Svitavsku nechá zbourat starou a opuštěnou městskou tržnici, demoliční firma ji začne odstraňovat v červenci. Na uvolněném místě pak bude dočasné parkoviště, uvedla radnice v tiskové zprávě.

"Městská tržnice je více než deset let opuštěná a vytváří nevzhlednou bariéru při vstupu do historicky cenné městské památkové rezervace. Všechny objekty jsou dlouhodobě ve špatném technickém stavu a jakákoliv rekonstrukce z ekonomických důvodů nepřipadá v úvahu," řekl starosta Miloš Mička (Změna pro Třebovou).

Stavební firma má dokončit práce v září. Za odstranění tržnice město zaplatí 2,1 milionu korun bez DPH. "Nově vzniklý prostor prozatím využijeme jako odstavnou plochu pro parkování vozidel. O definitivní podobě celého území budou probíhat další jednání," řekl starosta

Objekt městské tržnice tvoří tři budovy, které na sebe navazují a jsou propojené. Hlavní objekt tržnice je souběžný s Komenského ulicí a z východní strany na něj navazují bývalé prodejní a skladovací prostory. Všechny objekty jsou opuštěné a slouží pouze k provizornímu uložení městského mobiliáře.