husqvarna

Moravská Třebová předloží plány o využití bývalé Miltry veřejnosti

Moravská Třebová (Svitavsko) 6. září (ČTK) - Využití a podobu bývalého areálu mlékárny Miltra v Moravské Třebové na Svitavsku projednají zástupci radnice na veřejné debatě s obyvateli. V areálu chce město postavit kulturní a společenské centrum. Setkání se uskuteční 16. září, uvedla radnice v tiskové zprávě. Moravská Třebová koupila areál loni za 11 milionů korun. Předpokládá, že část budov zbourá a doplní areál novou výstavbou. Náklady budou kolem 160 milionů korun, na projekt je možné čerpat evropské dotace.

Areál je v Jiráskově ulici. Nachází se v blízkosti centra města a přiléhá k parku u městského muzea. Kulturní a společenské zázemí město zatím odpovídající nemá. Čeká na studii, kterou připravuje se společností ONplan. Firma se věnuje strategickému plánování a rozvoji.

"Výsledkem bude projekt, rozvojová vize. Při úvahách o rozvoji areálu přihlížíme k analýzám kulturního prostředí a zázemí kulturních institucí ve městě. Zároveň chceme zohlednit veškeré souvislosti i vztahy v území pro případné další možnosti využití areálu," řekla místostarostka Daniela Maixnerová (Srdcem Třebováci).

Setkání s veřejností se koná od 17:00 ve dvoraně muzea, hodinu předtím je možná prohlídka venkovní části areálu Miltra, vstup je z Jiráskovy ulice. Areál původně patřil textilce Hedva, která ho prodala mlékárně. Textilka později byla v úpadku a koupil ji strategický investor. Dřívější vedení města koupi areálu v roce 2016 za 14 milionů korun odmítlo.