Cime 2 kvartál 2024

Moderní a efektivní izolace střechy pro novostavby i rekonstrukce: iRoof Top, Uni a Renova

Únik tepla v domácnosti a přehřívání interiéru v letních měsících v podkroví? To lze jednoduše vyřešit kvalitním tepelněizolačním systémem Tondach iRoof. Vzduchotěsnost zabrání infiltraci vzduchu z exteriéru, střecha je díky deskám bez tepelných a akustických mostů a oproti běžným skladbám nesnižují výšku půdy. Navíc je materiál plně recyklovatelný, odolný vůči ohni a zdravotně nezávadný.

Využití u novostaveb a rekonstrukcí

Desky Tondach Thermo z polyisokyanurátové pěny (PIR) ve variantách Classic, Comfort a Classic Alu nabízí řešení zateplení střech pro novostavby i rekonstrukce ve třech systémových skladbách Tondach iRoof Top, Uni a Renova. Všechny varianty se aplikují za použití tepelněizolačních desek v kombinaci s obvyklým systémem zateplení mezi krokvemi (Uni nebo Renova), kdy nelze zvyšovat výšku střechy či dělat zásah do stávající krytiny. Izolace iRoof lze tedy použít i pro sanaci obvyklého způsobu zateplení, což investoři ocení zejména při rekonstrukcích.

Úspora nákladů a energií

Doporučené skladby iRoof a tloušťky tepelněizolačních desek Tondach Thermo splňují parametry dle současných požadavků na hodnoty součinitele prostupu tepla pro nízkoenergetické či pasivní domy. Ve skladbě Tondach iRoof Top a Uni je součinitel prostupu tepla 0,142 W/m²K, u skladby Renova činí 0,159 W/m²K. Signifikantně nižší využití energie se projeví již po první topné sezóně. A kromě úspory energií se systémem iRoof ušetříte čas a peníze. Rychlá a jednoduchá pokládka zajistí úsporu času i financí a možnost využití desky s již nekašírovanou fólií také práci.