husqvarna

Mnichovo Hradiště a kraj začnou příští rok s opravou části průtahu městem

Mnichovo Hradiště (Mladoboleslavsko) (ČTK) - V Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku začnou příští rok s kompletní opravou ulice Víta Nejedlého. Práce na zhruba kilometru městského průtahu budou společnou investicí města a Středočeského kraje. Náklady dosáhnou téměř 60 milionů korun, z toho město uhradí dvě třetiny, získalo na ně 23 milionů dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. ČTK to dnes řekl starosta Jiří Plíhal (Žijeme pro Hradiště).

"Silnice je poměrně široká a nyní je jen vyasfaltovaná, chtěli bychom z ní vytvořit městský bulvár s dostatkem zeleně, záhonů a parkovacími místy," řekl Plíhal.

Stavbaři opraví úsek od kruhového objezdu u Lidlu k náměstí. Kraj bude hradit opravy silnice, město chodníky a zeleň. Letos se v úseku pracovalo na opravách sítí. Práce jsou plánované na dva roky, nyní se v soutěži hledá stavební firma, doplnil Plíhal.

Chystané úpravy mají zlepšit i podmínky pro pěší a cyklisty. Ulice Víta Nejedlého vznikla v době, kdy městem proudilo více tranzitní dopravy, která se později částečně přesunula na dálnici D10.