Komatsu potřebu bagr

MMR má pro nestátní neziskové organizace 47 milionů korun

Praha 11. května (ČTK) - Sedmačtyřicet milionů korun na podporu nestátních neziskových organizací je ve výzvě ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou dnes úřad vyhlásil. Žádosti ve čtyřech oblastech lze podávat do 10. června. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě.

Žádosti o dotace je možné podávat pro podporu a ochranu veřejného zájmu v bezbariérovém užívání staveb, metodické podpoře poradenství bydlení, udržitelném rozvoji regionů, měst a obcí a udržitelném rozvoji cestovního ruchu na celostátní úrovni.

"Nestátní neziskové organizace významnou měrou pomáhají rozvoji našich regionů, což má pozitivní dopad na životy lidí. Proto je potřeba jejich práci a činnost podporovat. Připravili jsme pro ně celkem 47 milionů korun," uvedl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).

Z vyhlášky vyplývá, že jde třeba o podporu správné aplikace bezbariérové vyhlášky a iniciování odstraňování bariér ve stávajících stavbách. V poradenství bydlení se jedná o zvyšování odborné kvalifikace poradců a ve výzvě na rozvoj cestovního ruchu mimo jiné o kontrolu, údržbu a obnovu značených turistických tras či o koordinaci dálkových a páteřních cyklotras.

O dotace mohou požádat české nestátní neziskové organizace se sídlem v Česku, jako třeba spolek, obecně prospěšná společnost, zájmové sdružení právnických osob či nadace.