Komatsu potřebuju bagr

Mladoboleslavská nemocnice by mohla do dvou let začít stavět novou porodnici

Mladá Boleslav 21. července (ČTK) - Mladoboleslavská nemocnice by do dvou let mohla začít stavět nové gynekologicko-porodnické a dětské oddělení. Stavba by podle dnešních odhadů měla vyjít na 500 až 600 milionů korun. Je hotová studie, nemocnice letos spustí soutěž na projektovou dokumentaci. Středočeský kraj, který nemocnici zřizuje, na přípravu a projektovou dokumentaci uvolnil zhruba 30 milionů korun, řekl dnes ČTK člen představenstva nemocnice a středočeský zastupitel Ondřej Lochman (STAN).

"Máme hotovou studii budovy, nyní připravujeme zadání na soutěž na projektovou dokumentaci. Cena samotné budovy se bude pohybovat mezi 500 až 600 miliony, vycházíme tedy z dnešních cen, finální cenu pak řekne až aktuální stavební trh," řekl Lochman. Příští rok by mohla být podle Lochmana hotová projekce a příprava, v roce 2024 by se mohla vybírat stavební firma. "Předpokladem je hotový projekt a zajištěné financování. Máme scénáře financování, kdy jde o zdroje z evropského programu IROP, spolufinancování kraje, nemocnice, ale předpokládáme i diskusi se státem," doplnil.

Nový pavilon pro péči o matku a dítě by měl vzniknout v místech, kde je nyní ředitelství nemocnice. Součástí by měla být i širší ambulantní základna pro odborné dětské ambulance, gynekologii a porodnictví.

V mladoboleslavské porodnici se letos do června narodilo 533 dětí, loni v ní přišlo na svět 1317 dětí.