Mercedes

Mladá Boleslav v květnu začne se stavbou parkovacího domu pro 300 aut

Mladá Boleslav 21. dubna (ČTK) - V Mladé Boleslavi v pondělí začnou přípravné práce stavby parkovacího domu pro 300 aut. Bude stát mezi sportovní halou a vchodem na městský stadion. Magistrát vybral pro provedení stavby společnost B.P.B.P., která by měla parkovací dům postavit za téměř 144 milionů korun včetně DPH do devíti měsíců od zahájení. Mladá Boleslav počítá s evropskou dotací, o kterou požádala, sdělil ČTK za magistrát Pavel Šubrt.

"Rozhodnutí o evropské dotaci zatím nemáme, ale předběžně ji předpokládáme zhruba ve výši 76 milionů korun," uvedl Šubrt.

V pondělí předá magistrát stavební firmě staveniště, stavět by se mělo od začátku května zhruba do konce roku. "Jsou to všechno předstartovní údaje, které se z pohledu termínu dokončení i konečné ceny mohou ještě měnit," doplnil Šubrt.

Parkovací dům, který vznikne na místě současného povrchového parkoviště, by měl fungovat v režimu P+R. Deset parkovacích míst bude vyhrazeno pro handicapované a deset pro motocykly. Po dobu stavby nebudou řidiči moci původní parkoviště využívat.