Mladá Boleslav letos zmodernizuje tři nejvytíženější terminály veřejné dopravy

Mladá Boleslav 7. června (ČTK) - V Mladé Boleslavi letos zmodernizují tři nejvytíženější přestupní terminály veřejné dopravy v centru města. Takzvané chytré terminály by měly být hotové do konce roku. Za zhruba pět milionů korun je staví společnost H-Intes, na 90 procent částky město využije evropskou dotaci. ČTK to řekla mluvčí města Šárka Charousková.

"Budou to první tři chytré terminály ve městě, budují se současně s prvky dopravní telematiky," řekla Charousková. Obnova čeká terminály na třídě T.G.M. U Sportu, Na Výstavišti a náměstí Republiky. Součástí úprav je i prodloužení zálivů, aby u nich mohlo zastavit více autobusů. Cestující budou moci také nově využívat takzvané chytré označníky s informacemi o odjezdech spojů a nové terminály budou bezbariérové.

V květnu začaly ve městě práce na zavádění prvků dopravní telematiky. Postupně se zmodernizuje světelná signalizace a provedou další úpravy na 23 křižovatkách. Systém chytré dopravy má zlepšit propustnost křižovatek ve špičkách a informovat řidiče o případných problémech či volných parkovacích místech.

V letech 2017 až 2021 pořídila Mladá Boleslav díky evropským dotacím 21 nových autobusů za zhruba 135 milionů korun. Dopravní podnik města přepravuje cestující na 21 linkách včetně dvou rychlolinek a speciální hokejové linky. Od dubna zavedlo město zvýhodněný roční tarif za 1000 korun, důchodci jezdí zdarma.