husqvarna

Mladá Boleslav chce letos začít se stavbou veřejného výtahu u Čedoku

Mladá Boleslav (ČTK) - Mladá Boleslav letos začne se stavbou veřejného výtahu na vyhlídce u Čedoku v centru města, měl by pěším i cyklistům propojit ulici T. G. Masaryka s lesoparkem Štěpánka. Město pro letošní rok počítá s přípravou a zahájením stavby, hotovo by mělo být příští rok. Investice přesáhne 40 milionů korun, město využije evropské dotace z programu integrovaných územních investic (ITI), řekl dnes novinářům první náměstek primátora Jiří Bouška (ANO).

"Je to vlastně propojení dvou cyklostras, stěžejní je tam výtah, který se nám už osvědčil na jiném místě ve městě," řekl Bouška. Pěší i cyklisti mohou v Mladé Boleslavi využívat prosklený výtah z Ptácké do Vodkovy ulice. "Když takhle zpřístupníte lidem nějakou oblast, je vidět, že si to najdou," doplnil Bouška. Součástí prací má být proklestění náletů a úpravy výhledu.

Na přípravě stavby výtahu pracovalo město několik let. Nyní jedná o finanční podpoře také s Nadačním fondem Škoda Auto. Město rovněž dokončuje budování nábřežní stezky na Krásné louce.