Komatsu potřebu bagr

Mezi Novými Ouholicemi a Novou Vsí bude kvůli opravě od pondělí uzavřená silnice

Nová Ves (Mělnicko) 5. listopadu (ČTK) - Mezi Novými Ouholicemi a Novou Vsí na Mělnicku bude kvůli opravě a stavbě obecní kanalizace od pondělí uzavřená silnice číslo II/608. Řidiči tudy neprojedou do 31. března, řekla dnes ČTK mluvčí středočeské krajské správy a údržby silnic Petra Kučerová.

"Po odfrézování asfaltového povrchu obec Nová Ves začne s výstavbou kanalizace," uvedla Kučerová. Samotná rekonstrukce silnice II/608 bude pokračovat příští rok na jaře.

Podle uzavřené smlouvy se zhotovitelskou společností bude oprava silnice stát přes 140 milionů korun, z toho přibližně 120 milionů korun zaplatí kraj a téměř 20 milionů korun obec. Součástí prací je i výstavba chodníků, zbourání a stavba nového mostu, nová dešťová kanalizace, úpravy veřejného osvětlení, přeložky inženýrských sítí a výsadba zeleně.

Řidiči mohou úsek objet přes Velvary, Černuc, Břízu, Račiněves a Straškov - Vodochody po silnicích I/16 - II/616 - II/240, kde se opět napojí na II/608. Tato trasa platí pro vozidla do 12 tun.