Komatsu potřebu bagr

Městské pozemky začne Slaný prodávat za několik týdnů, jejich ceny vzrostly

Slaný (Kladensko) 9. prosince (ČTK) - Městské pozemky určené k zástavbě rodinnými domy začne město Slaný na Kladensku prodávat za několik týdnů, jejich ceny vzrostly kvůli vyšším nákladům na zasíťování. Minimální cena bude 4500 korun za metr čtvereční, podle původních posudků to mělo být 3500 korun za metr čtvereční. V případě částí pozemků, které jsou zatíženy ochranným pásmem nebo věcným břemenem k navýšení ceny nedošlo, zůstává 2500 Kč za metr čtvereční, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí slánské radnice Markéta Růtová.

Město nabídne k prodeji prostřednictvím elektronické aukce v lokalitě Slaný – Háje 66 pozemků. "Předpokládané zahájení prodeje první etapy pozemků, kterých bude 45, proběhne začátkem příštího roku," uvedla mluvčí. Aukce bude vyhlášena prostřednictvím několika informačních kanálů, informace najdou zájemci na webu projektu. Samotná aukce se uskuteční na aukčním portálu městského úřadu.

Důvodem navýšení ceny je podle mluvčí růst stavebních prací a stavebních materiálů na domácím i světovém trhu. Přesné termíny a podmínky prodeje pozemků město zveřejní po jednání zastupitelstva, které se uskuteční 15. prosince.

Město s více než 16.000 obyvateli leží nedaleko Prahy a v poslední době zaznamenává zvýšený zájem o výstavbu. Za pozemky by město mělo celkově získat přes 100 milionů korun, přesná suma bude jasná po aukcích. Prodejem pozemků chce město získat peníze do rozpočtu a podpořit svůj rozvoj.