Cime 2 kvartál 2024

Městské koupaliště v Ostrově bude mít nový bazén za 50 milionů korun

Ostrov (Karlovarsko) 11. listopadu (ČTK) - Na městském koupališti v Ostrově na Karlovarsku pracuje stavební firma na výměně velkého bazénu za nerezovou vanu. Práce navazují na obnovu malých bazénů, kterou město dokončilo letos. Nový nerezový bazén se skluzavkami by měl být hotový příští rok před letní sezonou. Na koupališti se zároveň připravuje přestavba hlavní budovy, kde by mělo vzniknout saunové centrum, řekl dnes ČTK místostarosta Marek Poledníček (nez.).

"Bazén bude rozdělený na dvě části, jedna bude plavecká, kde budou čtyři pětadvacetimetrové plavecké dráhy, a za takovou bariérou bude relaxační část, kde budou moct zájemci odpočívat. Potom tam bude menší bazének, v kterém budou prolézačky i dopadiště z nového tobogánu," řekl Poledníček.

Původní bazén byl ve špatném stavu. Město jej muselo každoročně částečně opravovat, například opadané dlaždice, což bylo nákladné. Nový bazén bude nerezový. Jeho součástí budou dva různě dlouhé tobogány, vodní děla či lanové prvky.

Práce na výměně bazénu začaly v září, s dokončením se počítá příští rok před zahájením letní sezony. Náklady by neměly přesáhnout 50 milionů korun. Vedení města nechalo předčasem zrekonstruovat dva malé bazény pro děti. Výměna ocelových van s novou technologií stála asi 15 milionů korun.

Téměř po 70. letech od vzniku koupaliště se dočká obnovy také hlavní budova se zázemím a pokladnami. Původní objekt se zbourá a postaví se zcela nový. Záměrem šestnáctitisícového města je tam vybudovat moderní welness centrum a saunový svět. Nyní se připravuje projekt, s přestavbou by chtěla radnice začít příštím rokem. Náklady se nyníodhadují na 40 milionů korun.