Komatsu potřebu bagr

Město Vsetín letos opraví dalších osm bytů v domech s pečovatelskou službou

Vsetín (ČTK) - Město Vsetín letos opraví dalších osm takzvaných bytů zvláštního určení. Byty obývají senioři, jsou v domech s pečovatelskou službou v ulicích Generála Klapálka v místní části Ohrada a Pod Žamboškou v části Rybníky. ČTK to dnes sdělila mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

V domě v ulici Generála Klapálka je 44 bytů 1+kk, z toho 18 je po rekonstrukci. Letos se opravy dočká dalších šest bytů, práce budou rozděleny do dvou etap. "V rámci té první, která začala během května, opravujeme tři byty, další tři přijdou na řadu na podzim. S dokončením všech prací počítáme v závěru listopadu," uvedl místostarosta Jiří Růžička (KDU-ČSL). Rekonstrukce bytů bude stát asi tři miliony korun bez DPH.

Dalších 64 bytů je v domech číslo popisné 1579 a 1580 v ulici Pod Žamboškou. Polovina z nich má velikost 1+kk, druhá polovina je 2+kk. "V tuto chvíli jsou opraveny všechny jednopokojové byty a jedenáct dvoupokojových. Letos připravujeme rekonstrukci dalších dvou jednotek 2+kk v domě číslo 1580, které se v uplynulých dnech uvolnily. Nyní jsme ve fázi přípravy veřejné soutěže na zhotovitele," uvedl Růžička.

Při rekonstrukci se bourá staré bytové jádro, podlahy, kuchyňská linka, vana a WC. "Následuje vyzdění příček, nanesení omítek a obkladů, montáž rozvodů vody, elektroinstalace a vzduchotechniky, položení podlah včetně krytin a také instalace nové kuchyňské linky, sprchového koutu či WC," uvedla mluvčí.

Město vlastní 531 bytů, z toho 264 je jich v domech s pečovatelskou službou. Mnohé byty jsou staré i 50 let, město je postupně opravuje, když se byty uvolní. V letech 2004 a 2005 město opravilo také všech 92 bytů v domech číslo popisné 252 a 253 v ulici Pod Žamboškou. Vsetín má asi 25.000 obyvatel.