Komatsu potřebuju Bagr

Město Slaný připravuje zásady pro výstavbu, vytvořit je má nová komise

Slaný (Kladensko) 12. října (ČTK) - Vedení slánské radnice chce zásady pro výstavbu ve městě, důvodem je vytvoření transparentních podmínek pro rozvoj Slaného. Vytvořit je má nová komise, jejíž členy budou na středečním jednání schvalovat slánští zastupitelé, příští rok pak budou projednávat samotné zásady. Vedení města v poslední době zaznamenalo zvýšený zájem developerů o výstavbu a předpokládá, že trend bude pokračovat, řekl dnes ČTK místostarosta Slaného Radek Vondráček (ANO).

Město má řadu ploch určených k výstavbě, vedení hodlá rozvoj podporovat, ale zároveň se chce vyhnout problémům například s nedostatečnou infrastrukturou. "Jedná se o projekty zásadnějšího rozsahu," uvedl místostarosta a dodal, že je třeba sledovat všechny ukazatele jako například kapacitu škol či školek.

Chystané zásady tedy investorům mimo jiné přiblíží, za jakých podmínek bude vedení města stavby podporovat, jejich součástí budou i návrhy smluv s investory.

V pracovní skupině by mělo být osm členů zastupitelstva, po jednom z každého politického uskupení. Vedle toho manažerka rozvoje města a odbornice na právo a daně. Návrh zásad by skupina měla zastupitelstvu předložit do pěti měsíců.

Zásady pro výstavbu má například také největší středočeské město Kladno, developerům ukládá platit příspěvek na infrastrukturu podle velikosti podlahové plochy stavby. Peníze může město využít například na investice spojené s odváděním odpadních vod.