Komatsu potřebuju Bagr

Město Slaný podruhé vypsalo tendr na opravu střechy zimního stadionu

Slaný (Kladensko) 7. února (ČTK) - Město Slaný podruhé vypsalo tendr na opravu střechy zimního stadionu, která je ve špatném stavu. Práce mají začít letos na jaře, hodnota zakázky je zhruba 35 milionů korun bez DPH. Při prvním pokusu nabídly firmy příliš vysokou cenu, odpověděla na dotaz ČTK mluvčí slánské radnice Markéta Růtová.

V aktuálním tendru je předpokládaný termín zahájení prací v dubnu a dokončení v srpnu. Záležet ale bude na tom, zda se přihlásí firma splňující kritéria. "Rozhoduje cena zakázky a pak také finální souhlas zastupitelstva," informovala Růtová.

Část střechy nechalo město opravit už loni, avšak až po zahájení prací se ukázalo, že některé nutné práce nebyly zahrnuté v projektu. Proto se město v září dohodlo se zhotovitelem na ukončení smlouvy a byla vytvořena nová dokumentace. Rekonstrukce střechy se kromě krytiny týká také izolací a odvlhčení.

Střecha je na konci životnosti a bez její obnovy by hrozilo, že by stadion musel být v příštích letech uzavřen. Město také ještě letos plánuje pořízení nové chladicí technologie a modernizaci hotelové části zimního stadionu.