Cime 3 kvartal 2024

Město Slaný dalo opravit dva bytové domy a chystá rekonstrukci ubytovny

Slaný (Kladensko) 22. srpna (ČTK) - Město Slaný na Kladensku letos dalo opravit dva městské bytové domy ve Vikově ulici za celkem 12 milionů korun. V říjnu by podle předpokladů měla začít rozsáhlá rekonstrukce městské ubytovny v Ouvalově ulici, uvedla na dotaz ČTK mluvčí slánské radnice Markéta Růtová.

Oprava prvního z domů ve Vikově ulici už je dokončená, druhý má být hotový nejpozději v polovině září. Obě budovy mají obnovenou fasádu, nové zateplení střechy, vyměněné klempířské a zámečnické prvky a součástí úprav byla i rekonstrukce lodžií a vstupů. "V tuto chvíli nemáme připravené projekty na další bytové domy, ale je pravděpodobné, že pokud budou vypsány dotační tituly na zateplování, budeme opět o dotace žádat," doplnila Růtová.

Rekonstrukce ubytovny v Ouvalově ulici má stát kolem čtyř desítek milionů korun, práce budou rozdělené do několika let. Část nákladů město pokryje ze státní dotace. Nyní je vypsaný tendr. "Vybraný zhotovitel by měl být znám v první půlce září," doplnila mluvčí. V objektu žije zhruba 50 lidí, převážně sociálně potřebných. Lidem, kteří jsou v nepříznivé bytové a sociální situaci, bude ubytovna sloužit nadále.