Cime 2 kvartál 2024

Město Holešov letos plánuje investice do oprav ulice Plačkov a Očadlíkovy ulice

Holešov (Kroměřížsko) 29. ledna (ČTK) - Město Holešov letos plánuje investice do oprav ulice Plačkov a Očadlíkovy ulice nedaleko centra. V součtu má na ně v rozpočtu pro rok 2023 vyčleněno 11 milionů korun. Radnice v ulicích připravuje předláždění chodníků, výměnu veřejného osvětlení nebo obměnu zeleně, řekl ČTK holešovský starosta Rudolf Seifert (BEZPP, za Koalici pro Holešov).

Polovinu ulice Plačkov nechalo město s více než 11.000 obyvateli zrekonstruovat loni. Druhá etapa prací je v plánu letos. "Protože kapacitně i finančně už to nešlo udělat v loňském roce, tak v letošním roce by tato oprava pokračovala předlážděním chodníků, vybudováním nájezdů pro lidi do jejich domů," uvedl starosta.Počítá se podle něj i s opravou veřejného osvětlení a obnovou zeleně.

První etapu oprav město zahájí v sousední Očadlíkově ulici, soustředit se chce zejména na inženýrské sítě. "To znamená, abychom měli vyřešeny napojení na kanály z nemovitostí, na vodu, popřípadě plyn a elektriku. To by se mělo letos vyřešit a měly by se začít dělat první investice," řekl Seifert. Začít by podle něj mohlo například předláždění chodníků, v dalších letech by rekonstrukce ulice měla pokračovat úpravami zeleně, osvětlení a opravou vozovky.

Holešovská radnice připravuje na letošní rok i stavební úpravy Pivovarské ulice, v níž před nedávnem zavedla pouze jednosměrný provoz. "Nyní je tam potřeba už udělat definitivní dopravní značení i veškeré úpravy tak, aby to bylo v souladu se všemi předpisy," uvedl starosta. Předpokládané náklady činí milion korun.