Komatsu potřebu bagr

Mělník obnoví sídliště Pivovar postupně, dotace nemají vhodné podmínky

Mělník 9. února (ČTK) - Mělník obnoví sídliště Pivovar postupně, připravený má projekt s úpravami za zhruba 30 milionů korun. Vedení města plánovalo využít dotace, ale aktuálně vypsané dotační výzvy nemají vhodné podmínky. Mělník proto nyní použije peníze z vlastního rozpočtu a nechá letos na sídlišti udělat nová kontejnerová stání a opravit některé chodníky, řekl dnes ČTK místostarosta Milan Schweigstill (za STAN).

Modernizaci prostranství na sídlišti Pivovar město plánuje už několik let. "Akce neusnula, bude se pouze dělit do několika fází, které budou probíhat postupně každý rok," uvedla mluvčí mělnické radnice Barbora Walterová.

Podle místostarosty se z přichystaného projektu, pro který je vydané stavební povolení, budou postupně vybírat jednotlivé investice. Je v něm například i rekonstrukce dětského hřiště. Naopak další zeleň podle Schweigstilla místní většinou nechtějí, je zde větší množství vzrostlých stromů i keřů. Město se proto nyní soustředí především na silnice a chodníky a také zpevnění vychozených stezek. Pro letošní rok výdaje dosáhnou kolem jednoho až dvou milionů korun.

Vedení města plánuje investice i v dalších sídlištích. "Kontejnerová stání nás trápí skoro všude," řekl místostarosta a dodal, že stejná stání, která vybuduje na sídlišti Pivovar, by postupně měla přibýt i v dalších lokalitách.