Komatsu potřebu bagr

Mělničtí zastupitelé schválili záměr výkupu objektu pro vznik komunitního centra

Mělník 21. února (ČTK) - Mělničtí zastupitelé na dnešním jednání schválili záměr výkupu objektu, kde by mohlo být komunitní centrum. O samotném výkupu za 4,1 milionu korun budou rozhodovat zřejmě v květnu. Nyní město zahájí jednání s majitelem a připraví podklady ohledně potřebné investice a provozu. Budova v minulosti byla hospodou, ale zároveň zde pořádaly aktivity i místní spolky. Podle starosty Mělníka Ctirada Mikeše (Mé město) je to jediné možné místo pro setkávání občanů mělnické části Vehlovice. Záměr schválilo 15 z 18 přítomných zastupitelů.

Na jednání vystoupila také zástupkyně vehlovických občanů, která přislíbila zapojení místní komunity do potřebných úprav a také vyhlášení sbírky, ze které by se mohly například zaplatit některé opravy. Mělník podle starosty peníze na nákup objektu má. "Město nikdy na této koupi nemůže tratit ani korunu," řekl Mikeš a dodal, že peníze vložené do nemovitosti v současné době neztratí na hodnotě.

Někteří zastupitelé poukazovali na provozní náklady, které minimálně z části připadnou městu, a požadovali podrobnější informace. "Chci rozhodovat na základě podkladů," uvedl opoziční zastupitel Tomáš Martinec (ODS). Mezi podklady by podle něj měl být přesnější přehled o stavu objektu, předpokládaná výše nákladů na opravu a také na provoz.