husqvarna

Mělničtí zastupitelé budou nejpozději v září rozhodovat o stavbě sportovní haly

Mělník (ČTK) - Mělničtí zastupitelé budou nejpozději v září rozhodovat o stavbě sportovní haly, respektive o vypracování projektové dokumentace. Byla by to jedna z největších investic města za poslední léta, podle předpokladů by mohla přijít přibližně na 80 až 100 milionů korun. Sloužit má sportovním klubům i školám. Vedení města by chtělo využít dotaci Národní sportovní agentury, avšak záměr chce ještě projednat napříč zastupitelstvem včetně opozice, řekl na dnešní tiskové konferenci starosta Mělníka Tomáš Martinec (ODS).

Město už má první studii haly. "Teď je otázka, jak moc je reálná dotace," uvedl starosta. Dodal, že je těžké odhadnout, jak se bude vyvíjet státní rozpočet a dotační politika v nadcházejících letech. Zároveň Mělník čeká řada investic například do škol, domova seniorů a podobně, proto budou ještě zastupitelé o tak rozsáhlé investici, jakou sportovní hala je, jednat, aby se nadměrně nezatížil rozpočet. Podle schváleného rozpočtu má město letos hospodařit s příjmy kolem 490 milionů korun a výdaji zhruba 530 milionů korun. Rozdíl pokryje přebytky z minulých let.

Pokud zastupitelé stavbu sportovní haly schválí, uvolní nejdříve peníze na vypracování projektové dokumentace, zřejmě několik milionů korun. Poté by následoval tendr na projekt, zpracování projektu a získání stavebního povolení, což by mohlo být během roku 2024.

V Mělníku je městská sportovní hala Bios, avšak nestačí poptávce místních sportovních klubů a pro některé typy soutěží nemá dostatečné parametry.