Mercedes

Měď Povrly vstupuje do nové éry a mění značku na Povrly Copper Industries. Firma ze skupiny MTX Group Petra Otavy chce posílit svůj význam v regionu i za hranicemi.

Severočeskou společnost Měď Povrly zabývající se zpracováním mědi a jejích slitin čekají významné změny. Firma od 1. října 2022 mění své jméno i vizuální identitu a pod názvem Povrly Copper Industries chce posílit svůj význam nejen v regionu, ale i za hranicemi. Na Ústecku bude v rámci rozvojových projektů a investic do modernizace výroby hledat i nové zaměstnance.

Měď Povrly se od 1. října 2022 mění na Povrly Copper Industries a z jejího dceřiného obchodníka společnosti MEPO Trading se stává PCI Trading. Důvodem není prodej nebo nový majitel podniku, nýbrž dlouhodobá vize současného vedení. „Nový název i celá komunikace jde nyní více s dobou, přesto zachovává odkaz k obci Povrly s jejíž tradicí zpracování mědi a mosazi jsme nerozlučně spojeni téměř 125 let,“ vysvětluje nový název podniku David Kozel, předseda představenstva a ředitel společnosti.

Na obec Povrly pak nezapomněla ani vizuální identita podniku.  Vedle měděné a černé barvy pracuje například se zeleným motivem odkazujícím k erbu obce. Logo samotné výrobu závodu opět symbolizuje. Vychází z alchymistické́ značky pro měď a trefně dotváří odkaz na každodenní činnost firmy.

Nový název má také lépe odpovídat současnému portfoliu společnosti, která vyrábí především mosazné polotovary, svitky a kalíšky. „I když se k výrobkům z čisté mědi postupně vrátíme, v současnosti vyrábíme takřka výhradně produkty z jejích slitin, slovo Copper ve formě přídavného jména tedy naše celé portfolio lépe vystihuje,“ doplňuje přejmenování David Kozel.

Každý měsíc je pro nás z hlediska výroby rekordní

Úspěšný podnik stále pracuje na růstu efektivity i produkce. „Od roku 2019 jsme navýšili kapacitu asi o 30 % a každý měsíc je pro nás z hlediska výroby rekordní. Nyní investujeme do větší velikosti svitků nebo nákupu nového lisu do kalíškárny. Jen první z těchto změn nám může přinést až 15% nárůst kapacity,“ jmenuje současné projekty ředitel podniku. Jednou z budoucích příležitostí k růstu pak mají být měděné elektrického vodiče. „Poptávku v tomto oboru zvyšuje boom v oblasti elektromobilů a my bychom toho rádi využili,“ říká Kozel.

Na růst ceny energií má Copper reagovat solárními panely i recyklací

V příštích letech se pak úpravy pravděpodobně nevyhnou ani areálu firmy. Ten se má přizpůsobit potřebám a očekáváním více než dvou set zaměstnanců i rostoucím cenám energie a důrazu na udržitelnost. „Připravujeme detaily dlouhodobého investičního plánu, ve kterém se kromě zvýšení kapacity budeme soustředit také na modernizaci a revitalizaci celého našeho areálu,“ naznačuje Kozel a dodává: „Důležité bude i zaměření na cirkulární ekonomiku, úsporu energií a zapojení dalších obnovitelných zdrojů. Zabýváme se například myšlenkou vybudování vlastní recyklační stanice na zpracování měděného a mosazného šrotu, počítáme i s možností instalace solárních panelů na střechy výrobních hal.“ doplňuje David Kozel.

Povrly Copper Industries a.s.

Povrly Copper Industries a.s. je tradiční výrobce válcovaných a lisovaných produktů z mědi a mosazi. Vyrábí zejména plechy, pásy, pruhy, svitky, kalíšky a rondelky, které využívá řada průmyslových firem ve 25 zemích světa. V roce 2021 podnik dosáhl obratu 2,2 mld. Kč, letos očekává nárůst na 2,8 mld. Kč. Závod je součástí ryze české průmyslové skupiny MTX Group byznysmena Petra Otavy.  Skupina dosáhla v roce 2021 rekordních ekonomických výsledků – nekonsolidovaných tržeb na úrovni 54 miliard korun a EBITDA 2,6 miliardy korun. Úspěch podpořila zejména diverzifikace produktového portfolia skupiny a růst jednotlivých firem.