husqvarna

Malé středočeské obce opraví z krajských dotací chodníky, vodovod i školu

Praha 9. června (ČTK) - Malé středočeské obce opraví z krajských dotací chodníky, vodovod i školu. Krajští radní dnes odsouhlasili projekty za více než 13 milionů korun. Celkem jde o 22 žádostí vesnic s maximálně 2000 obyvateli. Největší dotace, téměř dva miliony korun, zamíří do Plaňan na Kolínsku, kde opraví a postaví chodníky, uvedl dnes v tiskové zprávě Josef Holek z krajského úřadu.

Více než milion získají i další obce, například Kosova Hora na Příbramsku za dotaci obnoví inženýrské sítě, Načeradec na Benešovsku opraví vodovod, Předměřice nad Jizerou na Mladoboleslavsku zrekonstruují fasádu na škole a školce a v Pavlíkově na Rakovnicku školní kuchyni.

Krajský dotační program pro malé obce je vyhlášen na čtyři roky (2021 až 2024) a obce z něj mohou získat 1000 korun na jednoho obyvatele. Ty menší, které mají do 199 obyvatel, mohou žádat až o 200.000 korun. "Jsme si vědomi toho, že finanční situace malých obcí v okamžiku, kdy mají investovat, není jednoduchá," uvedl krajský náměstek pro oblast financí Věslav Michalik (STAN).

Celkem hejtmanství vyčlenilo v programu na celé čtyřleté období 578 milionů korun. Částka je určena na obnovu či stavby veřejné infrastruktury. O peníze mohou žádat všechny obce do 2000 obyvatel.