Komatsu potřebu bagr

Majetkový úřad prodává kunratický zámek, vyvolávací cena je 106 milionů Kč

Praha (ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodává v aukci areál zámku Kunratice. Vyvolávací cena barokní stavby ze 17. století s více než hektarovým parkem je 106,260.000 korun. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ÚZSVM Michaela Tesařová. Žádná z jiných státních institucí o zámek neprojevila zájem.

Elektronická aukce začne 18. ledna v 10:00. Potrvá 24 hodin. Zájemci musí do 17. ledna složit kauci deset milionů korun.

Trojkřídlý barokní zámek nechal postavit František Václav Čabelický ze Soutic v roce 1688 na místě středověké tvrze, která v minulosti patřila i králi Václavu IV. K jižní straně přiléhá rozsáhlý zámecký park o rozloze přes 1,4 hektaru s bažantnicí vytvořený v 18. století. Později byl zámek přestavěn v klasicistním stylu a doplněn o hodinovou věž na severním průčelí. Ve vnitřních prostorách se zachovala kvalitní štukatérská a malířská výzdoba.

Po roce 1945 byl zámek zkonfiskován a od roku 1957 v něm sídlilo entomologické oddělení Národního muzea. Od roku 2014 je budova nevyužita. "ÚZSVM převzal areál v září roku 2021 od Národního muzea ve velmi špatném technickém stavu. V souladu se zákonem ÚZSVM nejprve nemovitosti nabídl jiným státním institucím, žádná z nich ale o ně neprojevila zájem. Proto bude ÚZSVM hledat nového vlastníka prostřednictvím transparentního výběrového řízení s elektronickou aukcí," uvedla mluvčí.