husqvarna

Majetkový úřad kvůli administrativní chybě zopakuje aukci Paláce Broadway

(ČTK) - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zrušil elektronickou aukci, v níž chtěl prodat pražský Palác Broadway. Podle mluvčí ÚZSVM Michaely Tesařové se při aukci stala administrativní chyba, úřad proto dražbu zopakuje. Původně ÚZSVM na internetu uvedl, že žádný z uchazečů nesložil dvacetimilionovou dražební kauci. Aukce měla začít dnes v poledne, vyvolávací cena byla 990 milionů korun. Byl to čtvrtý pokus ÚZSVM o prodání Paláce Broadway.

"V případě dnešní elektronické aukce Paláce Broadway došlo k administrativnímu pochybení. ÚZSVM proto z důvodu transparentnosti elektronickou aukci zopakuje. Podrobnosti budou zveřejněny na webových stránkách www.nabidkamajetku.cz. Naším cílem je pro tuto výjimečnou nemovitost nalézt co nejdříve definitivního vlastníka," uvedla na dotaz ČTK Tesařová.

Majetkový úřad nabízel Palác Broadway k prodeji v září 2021, loni v březnu a loni v srpnu. Jeden zájemce pokaždé složil požadovanou kauci, dražby se ale následně nezúčastnil. Při předchozím pokusu loni v srpnu byla vyvolávací cena 1,05 miliardy korun.

Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého z 30. let minulého století je mezi ulicemi Celetná a Na Příkopě nedaleko náměstí Republiky. Budova je tvořena třemi propojenými trakty. Patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy. Nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven a v části komplexu se nacházely byty. Po roce 1980 byla budova upravena k administrativním účelům. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. V současnosti prostory funkcionalistického paláce využívá Divadlo Broadway.

ÚZSVM v souladu se zákonem nabídl objekt poté, co ho převzal, nejprve jiným státním institucím. Žádná z nich ale o něj neprojevila zájem. Proto úřad hledá nového vlastníka prostřednictvím elektronické aukce.

Dosud nejvyšší částku 790 milionů korun získal stát z prodeje areálu na náměstí Republiky v Praze a prodejem pražského areálu U Půjčovny, který se po 100 příhozech prodal za 355,1 milionu korun.