husqvarna

Magistrát koupí od ČD zbytné pozemky a budovu v Modřanech za 29,8 milionu Kč

Praha (ČTK) - Pražský magistrát koupí od Českých drah (ČD) čtyři nepotřebné pozemky a bývalou výpravní budovu v Modřanech, kterou železničáři od roku 1995 vyřadili z provozu. Za zbytný majetek drah zaplatí metropole zhruba 29,8 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu schváleného pražskými zastupiteli. Kromě modřanských pozemků město od ČD koupí i další drobné pozemky, mimo jiné v Libni, Michli nebo Karlíně.

"V Praze se dlouhodobě potýkáme s nedostatkem vhodných pozemků, které by hlavnímu městu umožňovaly realizovat ať už městskou bytovou výstavbu či občanskou vybavenost. Pozemky přímo sousedí s připravovaným projektem soukromého investora, se kterým bude naše městská firma Pražská developerská společnost (PDS) jednat o možnosti úpravy konkrétní podoby pozemku," uvedl radní Adam Zábranský (Piráti).

Jeden z pozemků v Modřanech slouží jako cesta a silnice v ulici K Modřanskému nádraží. Dále Praha získá výpravní budovu s byty, které jsou ve velmi špatném technickém stavu a jsou dosud obývány několika nájemníky. Třetí pozemek sousedí s budovou a vede přes něj již nefunkční vlečka, která je v majetku výše zmíněného investora.

Město pořídí rovněž dva pozemky ryze skladových ploch, které si nyní pronajímá soukromá společnost a využívá je pro sběr a třídění dřevních materiálů. Nájemní smlouva po koupi a převedení pozemků od ČD přejde na hlavní město. Pokud by se vedení města rozhodlo v nájmu nepokračovat, smlouvu na dobu neurčitou lze vypovědět s tříměsíční výpovědní lhůtou.

Kromě uvedených pozemků schválili zastupitelé rovněž koupi řady dalších menších pozemků po Praze. V Karlíně magistát od drah koupí pozemek o výměře 314 metrů čtverečních za 708.320 korun a v Michli to pak jsou čtyři pozemky o velikosti od 15 do 413 metrů čtverečních za celkovou cenu přes 1,29 milionu. Za několik stovek tisíc korun pak koupí také pozemky v Libni a Vysočanech.