Komatsu potřebuju bagr

M. Třebová připravuje pozemky pro bytovou výstavbu na jihozápadním okraji města

Moravská Třebová (Svitavsko ) - Radnice v Moravské Třebové připravuje pozemky pro rozsáhlou bytovou výstavbu na jihozápadním okraji města. V lokalitě by mělo v budoucnu stát šest bytových domů se 140 až 250 byty a 120 rodinných a řadových domů, řekl dnes novinářům starosta Miloš Mička (Změna pro Třebovou). Součástí plánů je také výstavba obchodního centra, které se bude podílet na vybudování inženýrských sítí a dopravního napojení.

"V současné době se dokončuje zpracování projektové dokumentace pro územní rozhodnutí, a to jak na stavbu obchodního centra a sítě s ním související, tak na přípravu pozemků pro bydlení, uvedl Mička.

Město v současnosti žádné volné pozemky pro bytovou výstavbu nemá, přitom by o ně byl zájem. Radnice nyní připravuje prodej pozemků pro výstavbu bytových domů a pro část individuální výstavby. Bytové domy by stavěl developer. Příprava pozemků začne zřejmě v létě, obchodní centrum by mělo být hotové v polovině roku 2023.

Součástí nové obytné části budou i plochy pro dětská hřiště či zeleň, srážkovou vodu budou zadržovat tři retenční nádrže, takzvané poldry. Lokalita bude napojena na silniční síť prostřednictvím okružní křižovatky ve Svitavské ulici.