Cime 2 kvartál 2024

M. Hradiště dokončuje opravy sídliště Jaselská, parkoviště vznikne příští rok

Mnichovo Hradiště (Mladoboleslavsko) (ČTK) - V Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku do září dokončí další etapu rozsáhlých úprav sídliště Jaselská. Několikaměsíční opravy zahrnovaly opravy ulice Československé armády. Práce, které provádí společnost Stavotrans, vyjdou zhruba na 15 milionů korun, město na ně získalo dotaci šest milionů korun. Příští rok má ještě vzniknout nové parkoviště pro víc než 60 aut. ČTK to za Mnichovo Hradiště řekl Martin Weiss.

Hlavní stavební práce začaly s mírným zpožděním oproti původnímu plánu letos v březnu. "Aktuální harmonogram počítá s realizací finálního povrchu ulice ČSLA na rozhraní srpna a září, v září budou dokončeny terénní úpravy a práce na zeleni. Tím bude pro letošní rok hotovo," uvedl Weiss. Součástí prací byly rekonstrukce silnice, chodníků, veřejného osvětlení, výsadby stromů a doplnění mobiliáře. Parkoviště ve střední části Jaselské ulice nabídne místa pro 61 aut. "Bude to poslední stavební akce na sídlišti," doplnil Weiss. Měla by se uskutečnit v příštím roce, firma, která parkoviště vybuduje, vzejde ze soutěže.

Rozsáhlou obnovu sídliště Jaselská, které vzniklo v 80. letech minulého století a kde žije zhruba 830 lidí, začalo město připravovat v roce 2017, od roku 2019 ji dělá po etapách. Doposud vyšla na více než 20 milionů korun.