Cime 3 kvartal 2024

M. Boleslav postaví v Debři volnočasový areál, získala na něj poslední pozemky

Mladá Boleslav 30. srpna (ČTK) - Mladá Boleslav získala poslední část pozemků v městské části Debř, na kterých vybuduje volnočasový areál. Jeho součástí bude dětské a fotbalové hřiště. Město předpokládá celkovou investici ve výši 22 milionů korun, areál by měl být hotov do dvou let. Smlouvu o bezplatném převodu pozemků ze státu na město v pondělí schválili zastupitelé, řekl dnes novinářům primátor Raduan Nwelati (ODS).

Část pozemků, na kterých město volnočasový komplex vybuduje, patří městu. "První etapa je před vydáním stavebního povolení, do konce roku by mohla být stavba zahájena," řekl Nwelati. První část podle něj vyjde na osm až devět milionů korun. Pro zahájení dalších prací na areálu muselo město získat do majetku i zbývající část oblasti, usilovalo o to několik let. V areálu počítá s větším dětským hřištěm a fotbalovým hřištěm se zázemím.

Příměstská část Debř leží na severu Mladé Boleslavi, od dalších částí města ji odděluje silnice první třídy, sportoviště v jiných částech města jsou pro lidi z Debře špatně dostupná. Volnočasový areál vznikne mezi Josefodolskou ulicí a řekou Jizerou.