husqvarna

Loňská novinka KVIFF.TV Park vyroste na Mezinárodním filmovém festivalu i letos. Šestou kolonádu opět postaví HSF System

Mezinárodní stavební skupina HSF System podporuje 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. V rámci víceletého partnerství i letos realizuje výstavbu multifunkčního prostoru KVIFF.TV Park, který vyroste jako modulární stavba navržená architektonickým studiem Chybik+Kristof Architects & Urban Designers.

Šestá kolonáda v podobě KVIFF.TV Parku se stala novinkou loňského ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Modulární stavba vzbudila velký ohlas. Předčila nejen očekávání realizátorů festivalu a stavby, ale především návštěvníků. KVIFF.TV Park se stal oblíbeným místem setkávání. Návštěvníci se zde mohou potkat s tvůrci filmů. Pódium uvnitř dočasné stavby slouží právě k těmto účelům a navštívili jej mnohé filmařské hvězdy. Nejsou to ovšem pouze hvězdy stříbrného plátna, které stály na prknech multifunkčního prostoru. Pavilon zaujal svou všestranností a nabídl návštěvníkům i mnohá hudební vystoupení. Také tento rok se návštěvníci mohou těšit na pestrý program.

KVIFF.TV Park vyrostl vedle hotelu Thermal, a proto respektuje jeho ryzí charakter. Celý projekt dočasné stavby zapadl do konceptu filmového festivalu. „Šestá kolonáda byla tím dalším stavebním kamenem, který podtrhl výjimečnost jedné z největších kulturních akcí v Česku. Návštěvníci nový prostor přijali velmi pozitivně a KVIFF.TV Park se stal nedílnou a přirozenou součástí celého areálu karlovarského filmového festivalu,“ říká Jan Hasík, generální ředitel a předseda představenstva stavební skupiny HSF System.

Pozitivním aspektem dočasné stavby je její nenáročnost. Místo, na kterém modulární stavba vyroste, nepotřebuje žádná zvláštní specifika. „Další velkou výhodou modulárního řešení je znuvupoužitelnost celého systému, takže po skončení karlovarského festivalu stavbu rozebereme a přesuneme na další lokalitu k jinému využití,“ doplňuje Tomáš Hess, obchodní ředitel a člen představenstva stavební skupiny HSF System. Mezinárodní stavební skupina HSF System dlouhodobě podporuje kulturní akce, události, projekty a nadějné umělce v České republice.